Strzelnica

Strzelnica OSS Rybieniec zlokalizowana jest w jednym z fortów piechoty będącego częścią głównego obwodu fortecznego Twierdzy Chełmno. Budowę fortów piechoty rozpoczęto w 1901 r. Fort VII Rybieniec im Skierskiego, zlokalizowany jest na północny–wschód od malowniczo położonej wsi Rybieniec.

Fort wybudowany został na planie owalu z płytką fosą przeznaczonego na sieć drutów kolczastych. Pośrodku umocnień zlokalizowany jest schron dla załogi (piechoty), obecnie przystosowane jako zaplecze strzelnicy w których odbywają się zajęcia dydaktyczne z obsługi broni. Historia obiektu oraz technika jego wykonania z pewnością zainteresuje fanów militariów. Wewnętrzne ściany schronu wykonane są z dwuwarstwowego żelbetonu i betonu sklepienie zaś przykryte jest warstwą ziemi. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne wykonane są z czerwonej cegły. Wejścia do schronu zlokalizowane są na osiach ścian konstrukcyjnych, wewnątrz równolegle do ściany frontowej na całej długości znajduje się korytarz z mijankowymi przejściami miedzy komarami w którym rozlokowane są wejścia do poszczególnych pomieszczeń zamykanych kiedyś stalowymi zasłonami.

Fort stanowi nie lada gratkę dla miłośników fortyfikacji w dodatku utrzymywany jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Militarne pochodzenie obiektu sprzyjało możliwości realizacji strzelnicy. Owalny kształt fortu z usypanymi wałami niemal w naturalny sposób pozwoliło na urządzenie osi strzeleckich. Dysponujemy szeroką gamą broni spośród której każdy znajdzie coś dla siebie, strzelania prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

Obecnie na strzelnicy znajduje się oś 25 m z 16 stanowiskami, oś 50 m i 100 m, oraz trzy osie 20 m do strzelań dynamicznych.

Ośrodek Szkoleń Strzeleckich „RYBIENIEC” prowadzi komercyjne szkolenia strzeleckie z zakresu strzelectwa sportowego i  bojowego. Prowadzimy kursy umożliwiajace uzyskanie pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich, a także kursy dla osób pragnących zdobyć lub podwyższyć swoje kwalifikacje w zakresie strzelectwa (przygotowawcze do egzaminu na patent, przygotowawcze do egzaminu „policyjnego”, prowadzącego strzelanie, itp.) Poza działalnością komercyjną w każdą sobotę i niedzielę  od godz. 9.00 do godz. 15.00 strzelnica jest otwarta dla wszystkich miłośników strzelectwa. W soboty i niedziele zapraszamy osoby dysponujące własną bronią lub też osoby pragnące korzystać z broni obiektowej ośrodka. Bez żadnych pozwoleń, formalności i ograniczeń.

Więcej informacji pod numerem telefonu 500 046 699 lub 607 304 469 lub na www.facebook.com/Rybieniec